MU ONLINE
Üye değilseniz sizi de MU ONLINE ın büyük TÜRK birlikteliğine davet ediyoruz. Oyun dan alacağınız tadı daha da büyütmek için yeni dostluklar kurabilirsiniz. Forumda acemi arkadaşlardan orta seviye ve uzman oyuncuların sorunlarına kadar kafanıza takılan bir çok soruya cevap bulabilirsiniz. İyi Eğlenceler Dileriz...

MU ONLINE

Mu Online hakkında herşeyi bu forumda bulacaksınız.

AnasayfaAnasayfa  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Tüm WEBZEN server oyuncularına duyuru !!! WEBZEN serverlarında şu anda AFK kalanları oyun içinden BAN lıyorlar söylentisi dolaşmakta. Ortada net bir şey olmazasa da ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyerek sizlere bu konuda dikkatli olmanız konusunda uyarıyoruz.
Aramızda bir köstebek ( hain ) var! DİKKAT !!! Bu hain kişinin belirgin olarak yaptığı rahatsızlık, guild içerisindeki arkadaşlardan, item isteyip, itemlarını çalmak üzerinedir. Bunu şu şekilde gerçekleştiriyor; Sizin sevip saydığınız bir arkadaşınızın ve ya abinizin oyundaki nick name ina yakın bir nick name li char açıp sizden item istiyor. Hemen getirecem ve ya basacam verecem ve ya satıp sana daha iyisini getirecem gibi sözlerle TÜRK arkadaşlarını kandırıyor. En son görüldüğü char isimleri Homeros12, Mehmedi26 dır. Size bu konuda dikkat etmenizi önerir, sadece tanıdığınız charlardan item alışverişi yapmanızı önemle rica ederiz. Bu benim yeni charım deyip gelen kişilere 2. kez düşünmeden lütfen item vermeyin. Öyle birşey gelirse başınıza benim tanıdığım char ile gel öyle verebilirim deyip geçin. Bilgilerinize... MUONLINE FORUM YÖNETİCİLERİ
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Salı Ağus. 01, 2017 10:54 am tarihinde online oldu.
En son konular
» 2 Dynamic Server ile DigmuOnline Season 8 EP 3 Sizlerle.
Perş. Şub. 02, 2017 6:21 pm tarafından digmu

» Kimse varmı ?
Cuma Kas. 20, 2015 11:15 am tarafından Neqative-X

» Oyunda özlediğiniz arkadaşlarınız?
Cuma Nis. 17, 2015 10:00 pm tarafından dedetorun

» helheim
Perş. Eyl. 25, 2014 4:51 pm tarafından ultraking07

» Guild Alliance Nasıl Bozulur
C.tesi Mayıs 10, 2014 9:01 pm tarafından mesuttkgz

» x99999999999 ArenaMu Season4 1.06A x999999999999
Paz Nis. 06, 2014 6:14 pm tarafından blecart

» MUONLINE TURKEY+MUOLYMPOS 97D HARD SERVER 50 EXP
Salı Nis. 01, 2014 11:38 pm tarafından borali

» Satılık Mu Online Account
Perş. Kas. 28, 2013 3:26 am tarafından emresahin

» VRATZA MU ONLİNE
C.tesi Ekim 05, 2013 6:53 pm tarafından hamanoras

En iyi yollayıcılar
Homeros

Alfaqu

Kanuni

Nova_SM

CABBAR

King5106

BİLGE

Neqative-X

ExeLanSs

Alsancak

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
Anket
Forumu yeterli buluyor musunuz?
Çok faydalı oluyor
73%
 73% [ 46 ]
Az faydalı oluyor
13%
 13% [ 8 ]
Pek faydalı olmuyor
14%
 14% [ 9 ]
Toplam Oylar : 63
Webzen 1 haziranda oyunu devir alıyor.
Sezon 4 hakkında bilgi edinildikçe foruma girilecektir. Sizlerde edindiğiniz sezon 4 ile ilgili bilgileri ve yenilikleri bizlerle paylaşın 100 forum başarı puanı kazanın.
Istatistikler
Toplam 588 kayıtlı kullanıcımız var
Son kaydolan kullanıcımız: nukert

Kullanıcılarımız toplam 3620 mesaj attılar bunda 838 konu
Anahtar-kelime

Paylaş | 

Bir türk tarafından dolandırıldım.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Homeros
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden : İstanbul
İtibar : 32
Başarı Puanı : 1037

Karakter Sayfası
Nick Name: Homeros5
Character: STR MG
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Cuma Tem. 25, 2008 12:54 pm

Türkler için her zaman sölenen bir kaç şeyden birkaçını sölemek istiyorum. Türkler çok misafirperverdir. Türkler çok yardımseverdir. Türklerin kafası her türlü hileye hurdaya iyi çalışır. Ama bu sölediklerimin hepsi kendi ülkemizin vatandaşlarına da karşı aynı tutumdadır. Hem severiz hem arkadan vururuz. Çinli bir düşünürün ( Lau Tzu ) Ying Yang felsefesini bilirsiniz sanırım. Her kötülüğün içinde az bir iyilik, her iyiliğin içinde de az bir kötülük vardır.
Bu kötülüğü de oyunda çok iyi insanlardan gördüm. Sevdiğim saydığım küçük kardeşlerimde de gördüm. Sonradan yaptıkları hataları benimle konuşunca anladılar ve özürlerini kabul ettirdiler. Bunları neden yazıyorum. İçinizde isteseniz de istemeseniz de bir kötü yanınız olduğunuzu bilmelisiniz. Bunu kimse inkar etmesin. Her kesin içinde bir fesatlık, bir ark niyet var. Sizlerden ricam sadece bunu iyice arkaya atıp, içinizde frenletmeniz.

Bu oyuna ilk başladığım hafta, sanırım 1. haftanın sonu idi. Dw karakterime leg set yapmaya çalışıyordum. 2 saatimi harcayıp 15 m ye +7+12 leg boot satın almıştım. çok ucuza kapatmıştım gerçekten. O günün sonunda şu anki guild masterımız olan Ümit ( Lordbilge) ile tanıştım. Akşam az muhabbet ettik. Kendisi bootlarımı istedi. Karşılık beklemiyordum. Botları verdim. Ona çok lazımdı. Sonra karşılığında beni item yağmuruna tuttu. Bunu ben bir yabancıya yapmazdım. Oda yapmazdı. Sadece Türk olması yeterliydi benim için. Şimdi ona karşı sonsuz güvenim var.

O günden sonra da kendimi geliştirmeye başladığım adımlarda , kendimle beraber benim gibi noob olan gördüğümüz her Türk'e yardım etmeye başladık. Her türk arkadaşımıza kucak açtık. Çok defalar bir çok zorluklar yaşadık. Guildimiz yaralar aldı. Yine toparladık. Amacımız hep Türkleri kardeş gibi birbirine bağlamak ve bir arada tutmak.Oyunda parmakla gösterilecek şekle getirmekti.

Uzun bir süredir, oyuna çok fazla girip gelişen bazı şeylere müdahale edemiyordum. Aslında guild içinde oluşan aksaklıklar için bir çok kurallarımız mevcuttu. Fakat kimse forumdan girip de bu kuralları okumuyordu. Sadece forumdan bu kurallar okunsun diye haftanın sorusu kısmında buna bile yer verdik. Ve sonunda bana yapılan bir dolandırma olayı ile guildde bundan sonra noob ( acemi ) tutma olayına bir son verdik. bana yapılan olaya gelince çok detaylı anlatmak istemiyorum. Ama şöyle diyebilirim. Kendisinin kim olduğunu biliyorum. Ama o kişi başkasının ( benim güvendiğim biri ) ismini ve acc sini kullanarak benden MG 'im tüm setini almıştır. Şu anda da benden 3 haftadır kaçıyor. Gerçi kaçıyor demek yanlış olur. Sadece gizleniyor. Ben de çok yaklaştım. Kendisi ile ilgili çok bilgiyi ele geçirdim. Buradan kim olduğunu açıklamayacam. Kendisinde bir özür bekliyorum. Tabi özrün kabul görmesi için de çaldıklarını geri vermesi gerekiyor.

Evet başlıkta yazdığım gibi bir Türk tarafından dolandırıldım. Burada bir suçlu ararsak, kendimde de suçu görüyorum. " Kimseye sana ait olan bişeyini ödünç verme. " Şu vakitten sonra oyunda Türk gördüğüm zaman selam bile vermiyorum. Eski dostlar hariç. Artık oyunda kimseye de herhangi bişey vermeyecem. Bu türk yada yabancı olsun fark etmez. Benden itemları çalan çocuğa da 1 hafta zaman tanıyorum. Şu an için bildiğim en önemli bilgiler arasında, adı, soyadı, okuduğu okul ve sınıf, oturduğu il ve ilçe yer almakta. Çok kısa zaman içinde de diğer bilgilerine de ulaşacağım. Bu oyunu çok sık oynamıyorum belki, itemları alınca da çok fazla oynayacağımda yok. Ama bu dolandırıcılığı kesinlikle hazmedemiyorum. Bu sebepten de bu işin peşini kesinlikle bırakmayacağım. Itemları satmış olma olasılığıda var. yada bir arkadaşına. Bunlar için de yapacak bişey yok gibi gözüküyor ama o zamanda parasını alacağım. Buradan çalan arkadaşa da seslenmek istiyorum. Çok az kaldı. Yakında bir akşam kapını çalacam. Babanlada bir konuşma geçecek aramızda. Bu lafımı unutma. her geçen günde faiz işliyor. Yaptığın hırsızlık yanına kalmayacak. Çok uzattım belki ama çok fazla doluyum bu konuda. Bulana kadar da içimi boşaltamayacağım eminim.

Takdir ediliyorsanız değil, taklit ediliyorsanız başarmışsınızdır demektir.

EE siz DW, atsız kovboya benzer.
http://www.aynaayna.org
Alfaqu
Administrator
Administrator

Erkek
Nereden : Mabet ~ istanbul ~ Turkiye
İtibar : 10
Başarı Puanı : 832

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   C.tesi Tem. 26, 2008 9:39 am

ahh ahh ferhatı hatirladim

noob ken milletin elindeki bless leri toplar ben sana set yapacam derdi
sonrada kendine set yapar noob ların gidemediği yerlerde kasar düşen itemleri nooblara verir sana set yaptım derdi Smile

benden bile böyle bir itemi istemiş ve noob lara vermek için almıştı ...
gerçi charıma yaramazdı ama pazarda satıp 3/5 kuruş kazanmam mümkündü..

noob luk dönemim işte jewel vermedim ama bir kaç orta ve düşük te olsa pazarda satılabilecek itemi kaptırdım..

ne zamanmı uyandım o cici cici setini yaptı etrafındakilerede topladigi parçalarla bişiler yaptı

nerede ise günde 24 saat birlikte kastığımız halde benim set düşük kalınca icarusta avlanmaya giderken benim yerime ilk kez tanıştığı yada düşen itemlerden (afk kaldıkları için ) pay istemeyenleri pt ye çağırmaya başlayınca ....

mesela size soralım partidesiniz
1 item düştü ve o anda pazardaki alıcısına 12b , elinizi öpenede 10b den vermeniz mümkün ..
hadi pt içi paylaşım fiyatı yapalım deseniz 5b (arkadaş hesabı) ben bunu noob lara vericem diyip alan birisi olsa ..
o kişi yerden aldıgı itemleri bişi etmez diyip size göstermez iken sizin topladığınız her iteme tek tek baksa ne hissedersiniz ?

BİLGE
Göktürk Guild Master
Göktürk Guild Master

Erkek
İtibar : 4
Başarı Puanı : 211

Karakter Sayfası
Nick Name: BilgeKagan
Character: DL ( STR )
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Tem. 28, 2008 10:23 pm

Ömere tam destek weriyorum. İyi niyetin karsılığı bu olmamalı. Bu sahtekarlıgı yapan arkadasada seslenıyorum : seti geri ver ve özür dile...

Administrator

Erkek

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Salı Tem. 29, 2008 7:02 pm

yada mu yu bırak hiç oynama Türklerin yanına da gelme git ingilizce rusca ispanyolca filan öğren olnarla oyna

Homeros
Administrator
Administrator

Erkek

Karakter Sayfası
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Ağus. 11, 2008 7:36 am

çalınan setimi karşılığının çok büyük kısmını geri almış bulunmaktayım.
bilgilerinize...

Alfaqu
Administrator
Administrator

Erkek

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Ağus. 11, 2008 12:13 pm

çalandanmı yoksa yine kendi olanaklarınlamı ?

Homeros
Administrator
Administrator

Erkek

Karakter Sayfası
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Ağus. 11, 2008 5:00 pm

Çalandan aldım. bende ona ait bişeyini aldım. sonra takas yaptık diyebilirim.

Alfaqu
Administrator
Administrator

Erkek

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Ağus. 11, 2008 8:00 pm

bir fıkra vardır aslında güleriz acınacak halimize misali gerçektir ..

fıkra:
dünyada ünlü ve iyi işler yapmış biri ölür ve cenletle cehennem arasındaki bölgeye gider
günahları ile sevaplarını karşılaştırırlar eşit çıkar .Bunun üzerine möelekler cennete girmeden önce bir süre cehennemde kalması gerektiğine karar verirler

fakat günahları ile sevapları eşit oldugu için hangi kazanda kalacağına kendisinin karar vermesine izin verilir.

cehenneme giden bu ünlü kişi hangi kazanda günahlarından arınacağını seçmek için zebaniler eşliğinde kazanları tek tek gezmeye başlar.

1. kazanın yanına geldiklerinde bir bakar başında 1 zebanı arada sırada kazandan kaçmaya çalışanların kafasına elindeki trispear (üç sivri ucu olan mızrak) ile vurup kazana geri atıyor.

2. kazanın yanına geldiklerinde birde bakarki kazanın başında 2 zebani var ve aynı işi yapıyor

3. 4. 5. 6. derken zebaniler artıp eksilir durumda kazanların başında bekliyorlar ve çıkmaya çalışanları içine geri itiyorlar..

ama son kazanın başında hiç zebani yok...

ünlü kişi . Çok şaşırır içinden sanırım kazanımı buldum der.
Yinede merakına yenilir ve kendisini gezdirmekle görevli zebaniye sorar..

~ her kazanın başında zebaniler çıkmaya çalışanı içine geri atıyordu bu kazan boşmuki başında berkleyen hiç zebani yok?

zebani gülerek cevaplar..

~ diyer kazanlarda çeşitli milletlerden insanlar vardı kaçmaya çalışanları zebani arkadaşlar geri püskürtüyordu bu kazan Türklere ait bunun başında nöbet tutmaya gerek yok.

bizim ünlü kişi dahada meraklanır tekrar sorar..

~ ne yoksa onların günahları daha az cezaları çabucak bitecek diyemi kaçmaya çalışmıyorlar..

zebani kahkalar atarak cevap verir..

~ hayır ruslar ,ingilizler, amerikalar almanlar ve diyerleri kaçabilmek için çaba serfaderken yardımlaşıyorlar onları geriye itmemiz gerekiyor...

Türklerde ise sorun yok zira dışarı ne zaman biri çıkmaya çok yoklaşsa aşağıdan onu çekemeyen diyer bir Türk üsttekilerin ayağını kaydırıp kazana geri düşürüyor....

En son Alfaqu tarafından Salı Ağus. 12, 2008 12:42 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
BİLGE
Göktürk Guild Master
Göktürk Guild Master

Erkek
İtibar : 4
Başarı Puanı : 211

Karakter Sayfası
Nick Name: BilgeKagan
Character: DL ( STR )
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Salı Ağus. 12, 2008 11:50 am

Tam kanayan yaramızı anlatıyor.

Noob

İtibar : 0
Başarı Puanı : 0

Karakter Sayfası
Nick Name:
Character: DW
Level:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Paz Şub. 22, 2009 10:05 pm

Bu oyunu cok fazla ciddiye aldıgınızı düsünmekteyim.Hepiniz belli yaslara gelmis gormus gecirmis insanlarsınız yahut ben oyle dusunuyorum.Sizi bu oyuna bu denli bagimli kılan ne acıkcası merak etmekteyim.Sizin yasınızdaki insanların hayatında daha baska seylere odaklanması ve deger vermesi gerekli diye düsünüyorum.Sizi bu kadar baglayan sey konusunda cesitli fikirlerim var aslında.Bi kisinin isten yemek saatinde eve kosarak gelip muya girdigine sahit olmustum.Acaba normal hayatınızda cok pasif,sevilmeyen,özgüveni yetersiz kisilermisiniz?Bumudur sizi sanal dünyaya bu denli iten?Gercekten oturum bir kere daha düsünmelisiniz.Bu bagımlılıgınız (daha fazla ilerleyebilicegini sanmıyorum ama) daha fazla ilerlerse gercekten hayatınızda büyük tahribata,yaralara neden olabilir.Sanal dünyada herkes olmak istedigi gibidir.Sizi iten buda olabilir.Acaba kendinizi sevmemeniz eksiklikleriniz yüzündenmi böylesiniz?Olmak istediginiz kisi olmak icinmi oradasınız.Oyundaki amacınızın eglenmek hos vakit gecirmek oldugunu katiyen düsünmüyorum.Eminim bazı cahil insanlar bu soylediklerimi hakaret olarak algılayacaklardır.Ama icinizde cok degerli insanlarda oldugunu söylemeliyim.Ama genel itibariyle bu soylediklerimi üzerinize almalısınız.Oyunda gecirdiginiz onca bos zaman,verdiginiz onca para gercekten bos yereydi.Bunu bir kücügünüz olarak sizden once anlamam sizin icin utanc verici olmalıdır.Lakin zararın neresinden dönülürse kârdır mantıgıyla hareket edebilecek kisilerde vardır.Bir kısmınız belki bu uzunca yazıyı tenezzül edip okumuyucak.Hayat basit bir oyundan ibaret degildir dostlarım.Herseyin oldugu gibi bununda fazlası zarardır.Minik bir örnek verirsek.Ömer abicigim onca sene(!) ugrastıgın 1 2 parca grafik görüntüsünü(!) verdigin arkadas o seti sana geri vermeyebilirdide.Bunca verdigin para,zaman,hayat parcası birden duman olmazmıydı ozaman?Oyleyse bunu yapmanızdaki amac nedir?Onca vakit ve paranın karsılıgı nedir?Bu sizi gercek hayattan koparan oyunun amacı nedir?Sonu nedir?Lütfen bu yazdıklarımı biraz olsun düsünün.Beni anlayıcagınızı umuyorum.İyi aksamlar.
Homeros
Administrator
Administrator

Erkek

Karakter Sayfası
Level:
400/400  (400/400)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Ptsi Şub. 23, 2009 9:42 am

Bazı tezlerinde sana katılıyorum ogun. şayet olay aşırıya kaçıyor ise zararları elbetteki olacaktır. Ama eğer tadında bırakılıyor ise işte o zmn sadece eğlence amaçlı olacaktır. Çünkü ortada bir hırs olmamış olacaktır. Benim 2 seneden biraz fazla oldu oyunu oynayalı ve halen 400 lvl bir karakterim yok. Nedeni ise oyuna 10 kere giriyor isem 8 inde muhabbet için giriyor olmamdır. Bak bir kaç ay önce Level dergisinde bir yazı çıkmıştı. Onu internetten buldum. Burada aşağıda okuyabilirsin. Oyunun aslında bir zaman kaybı olmadığını en azından bazı eğitim kurumlarının farkına vardığını göreceksin.

ALINTI : ( Level Dergisi )
Oyunlar uzun süredir başında hareketsiz oturduğumuz için fiziksel olarak zararlı yorumları yapılır. Ama oyun insanın sinir sistemini geliştirir ve her zaman zinde tutar.
Nasıl ki okumak, izlemk, dinlemek gibi şeyler beynin farklı bölgelerini uyarıyor ve çalıştırıyorsa oyunlarda aynı işi yapıyor.Ama saydıklarımdan farklı olarak sunduğu aktivite içinde size daha aktif bir rol veriyor. Her oyunda yer alan engelleri aşma, bizi bir şeyi izlerken ya da dinlerkenkinden daha fazla düşündürüyor ve zorluyor. Bu da beyni daha güçlü, esnek ve yaratıcı olmaya zorluyor.
New Yorkdaki Rochester üni. de yapılan bir deneyde oyuncuları ve hiç oyun oynamamış insanları bir araya toplayıp, dikkat dağıtıcı nesnelerin içinden daha önceden tanımı yapılmış olanı bulmaları istenmiş ve bilgisayar oyuncuları bu işi çok kolay yapmış. Bu testin sonucu şöyle yazılımış;
" Bilgisayar oyuncuları görme yeteneini kullanmak ile gördükleri şeyi anlamak, tanımlandırmak ve onunla ne yapacağına karar vermek konusunda oyuncu olmayanlara göre daha başarılı"
Oyun bize normalde öğrenemeyeceğimiz şeyleri kazandırır. Ve bazı eğitim kurumlarında oyunlar kuıllanılmaktadır.
Bir uçağın kontrol panelinin ney benzediğini bilmek, harita ve kroki okuma pratiğini geliştirmek ve dolayısıyla yabancı bir diyarda her yeri eliyle koymuş gibi bulabilmek, İngilizcenin günlük hayatta nadiren duyulan kelimelerini bile dağarcığına eklemk ve tüm bunları erken yaşlarda başarmak için ya günde dokuz hoca tarafından eğitilen bir aristokrat çocuğu olmanız ya da bilgisayar oynamanız gerek. Ama oyunlar çok daha eğlenceli.
Dünyada eğitim amaçlı kullanılıyor oyunlar. Örnek olarak; Dr. james Rosser oyunların eğlenceli olduğu kadar el-göz kordinasyonunu geliştirdiğini söylüyor ve öğrencilerine oyun oynama ödevi veriyor. Oynayan cerrah adayları diğerlerine göre %37 daha az hata yapıyor.( tıpta okuyanlara duyurulur)
Okullarda eğitim aracı oyunların kullanıldığı yerler var ve sonuçlar çok iyi çünkü öğrenci kara tahta tebeşir ilişkisine en fazla 20 dk dikkat ederken, oyunlara sınırsız ilgi gösteriyor. VE dersi öğreniyor.
Dünyanın çeşitli yerlerinden oyunların kullanıldığı dersler;
- West Nottinghamshire lisesinde öğretmener, öğrencilerin matematik ve edebiyata daha kolay odaklanmasını ve katılımlarını sağlamak için newerwinter nights 2 yi modifiye etmişler ve olumlu sonuç almışlar.
- Boston Lisesi Simcity 4 ün haritalarını şehir planlamayı anlatmak için kullanıyor.
-University College London, Oblivion ı öğrencilerin mimari render çalışmaları için kullanabileceği şekilde adapte etmiş.
-MIT sims ' nin iletişim dilinden faydalanıyor.
-Rome Total War, History Channel tarafından kullanılıyor.
-Kanada ordusu Swat4 ile askerlere çeşitli şeyleri öğretiyor ve geliştiryor.
-Kopenhag Üniv. tarihim anlatılması için oyunların klasik yöntemden daha iyi olduğu keşfedilmiş ve europa universals II kullanılmaya başlanmış.

Bu yazının ardından söylenebilecek ve eklenebilecek elbetteki daha çok şey var.
Bu arada bütün oyunlar aynı derecede insana birşeyler katar, faydası olur demiyorum. ama aşırıya kaçmadığı sürecede hiçbir zararı olmadığını kesinlikle savunuyorum.

ogn
Noob
Noob

İtibar : 0
Başarı Puanı : 0

Karakter Sayfası
Nick Name:
Character: DW
Level:
0/0  (0/0)

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Salı Şub. 24, 2009 1:25 pm

Oyunun boyle yararlarıda olabilir tabiki karsı cıkamam ama sence kim oyunu bu amaclar icin oynuyor?Sen tabiki yazıda kastettiklerimin dısındasın ömer abi ama sencede cok fazla ciddiye almıyormuyuz oyunu?Gayet asırı ve sacma bi hırs var biz türklerde ben yazıyı gercekten üzüldügüm icin yazdım bu duruma.1 kisinin bile biseyleri görmesine vesile olursam inan cok mutlu olucagım.
Alfaqu
Administrator
Administrator

Erkek

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   Çarş. Şub. 25, 2009 1:44 am

ogn demiş ki:
Bu oyunu cok fazla ciddiye aldıgınızı düsünmekteyim.Hepiniz belli yaslara gelmis gormus gecirmis insanlarsınız yahut ben oyle dusunuyorum.Sizi bu oyuna bu denli bagimli kılan ne acıkcası merak etmekteyim.Sizin yasınızdaki insanların hayatında daha baska seylere odaklanması ve deger vermesi gerekli diye düsünüyorum.Sizi bu kadar baglayan sey konusunda cesitli fikirlerim var aslında.Bi kisinin isten yemek saatinde eve kosarak gelip muya girdigine sahit olmustum.Acaba normal hayatınızda cok pasif,sevilmeyen,özgüveni yetersiz kisilermisiniz?Bumudur sizi sanal dünyaya bu denli iten?Gercekten oturum bir kere daha düsünmelisiniz.Bu bagımlılıgınız (daha fazla ilerleyebilicegini sanmıyorum ama) daha fazla ilerlerse gercekten hayatınızda büyük tahribata,yaralara neden olabilir.Sanal dünyada herkes olmak istedigi gibidir.Sizi iten buda olabilir.Acaba kendinizi sevmemeniz eksiklikleriniz yüzündenmi böylesiniz?Olmak istediginiz kisi olmak icinmi oradasınız.Oyundaki amacınızın eglenmek hos vakit gecirmek oldugunu katiyen düsünmüyorum.Eminim bazı cahil insanlar bu soylediklerimi hakaret olarak algılayacaklardır.Ama icinizde cok degerli insanlarda oldugunu söylemeliyim.Ama genel itibariyle bu soylediklerimi üzerinize almalısınız.Oyunda gecirdiginiz onca bos zaman,verdiginiz onca para gercekten bos yereydi.Bunu bir kücügünüz olarak sizden once anlamam sizin icin utanc verici olmalıdır.Lakin zararın neresinden dönülürse kârdır mantıgıyla hareket edebilecek kisilerde vardır.Bir kısmınız belki bu uzunca yazıyı tenezzül edip okumuyucak.Hayat basit bir oyundan ibaret degildir dostlarım.Herseyin oldugu gibi bununda fazlası zarardır.Minik bir örnek verirsek.Ömer abicigim onca sene(!) ugrastıgın 1 2 parca grafik görüntüsünü(!) verdigin arkadas o seti sana geri vermeyebilirdide.Bunca verdigin para,zaman,hayat parcası birden duman olmazmıydı ozaman?Oyleyse bunu yapmanızdaki amac nedir?Onca vakit ve paranın karsılıgı nedir?Bu sizi gercek hayattan koparan oyunun amacı nedir?Sonu nedir?Lütfen bu yazdıklarımı biraz olsun düsünün.Beni anlayıcagınızı umuyorum.İyi aksamlar.

sadece oyunu değil hayatı ciddiye alıyorum ama madem merak ediyorsun oyunlar hakkında bir özellik verim..

online oyunlar genellikle role playing yani gerçek hayatta olmadığın bir kişiliğe bürünme esası ile oynanıyor .

FAKAT kişinin gerçek kişiliği hiçbir zaman değişmez geçici olarak oyunu oynarken geri plana çekilebilir fakat oyunu yüz yüze oynamadığımız için kişilikle ilgili bir başka nokta ön plana çıkar buda kişinin hırsının derecesidir.

şimdi bu ne anlama gelir diyeceksiniz. Yüzünü bile görmediğiniz birinin iyimi kötümü olduğunu çözmek kolay değildir konuşarak çözemezsiniz kelimelerin ardına saklanması mümkündür.

ama oyunlarda durum değişir kazanma hırsı ile uygulamaya koyulan bazı hareketler olur .
mesela düşen bir itemi paylaşmak bir yana kimseye göstermez bile
mesela itemi pay ederken yabancıları devre dışı bırakır
mesela beraber kasarsınız ama sizde otomatik toplayan program yoktur itemlerin %90 nını programla tek başına toplayabilen biri paylaşımsız parti ister.
bunlar küçük nüanslardır. ama kişilikle alakalı ip uçları verir bunları birleştirirseniz
%70~80 doğru sonuca varırsınız...

kiişi oyun içinde kötü karakteri oynuyor olsa bile yerine göre davranabilir mesela
oyuna yeni başlamış üstünden 1 lvl ile 5 lvl arası itemler çıkan newbie diye adlandırdığımız acemi oyuncuları kesip kendini kral gibi hissedenler yaramaz kişilerdir.

server 1 de lorancia nın çevresinde dolaşın 1 lvl adamları kesen pk ları görürsünüz.

ben kötü karakter oynadığı halde bu tip acemilere yardım eden çok kişi gördüm ne yazıkki bu çok kişi genele vurulduğu zaman %10'u geçemiyorlar. (art niyetsiz)

bununla birlikte oyun içinde başkalarını zarara uğratmadan kendi kasıp kazanmayı tercih edenlerde var onlarıda farklı bir kefeye koymak gerekir.

Sponsored content

MesajKonu: Geri: Bir türk tarafından dolandırıldım.   

Bir türk tarafından dolandırıldım.
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası